"Komunisti, protams, ir izjaukuši sapratni par komūnu, bet manā uztverē komūna ir savs piederības loks, un es gribu piederēt pie kaut kā. Es gribu piederēt savai valstij," intervijā Neatkarīgajai Rīta Avīzei norāda kinoproducents un režisors Andrejs Ēķis.


"Un tāpēc man nepatīk tie, kuri lamā savu valsti," viņš saka. "Var lamāt valdību, ne valsti! Tie, kuri lamā valsti, ir Krievijai noderīgie idioti.

Viens kaut kur bija uzrakstījis: "Par ko priecāties 18. novembrī?!" Tālāk attiecīgs teksts... Esmu absolūti pārliecināts, ka viņš ir Kremļa trollis, bet sliktākais ir tas, ka viņam bija aptuveni 4000 "laiku". Troļļu fabriku vadītāji uztausta sabiedrības "sāpīti" un tad iemet sociālajos tīklos šos noderīgos idiotus, kuri prasmīgi uzkurina negācijas."

Vaicāts, kam un kas būtu jādara, lai Kremļa "troļļu" graujošā darbība mazinātos, Ēķis norāda, ka us uz vecumu kļūstot demokrātiskāks.

"Sāku saprast, ka viss risinās palēnām. Es dzīvoju krievu informatīvajā telpā, skatos ļoti daudz viņu raidījumu, jo man ir bail no viņiem. Esmu dienējis krievu armijā, es saprotu viņu domāšanu, viņu mongoļu - tatāru impērisko ārprātu, un es viņus visu laiku vēroju.

Tagad sociālajās aktivitātēs ļoti daudz iesaistās tieši jaunieši, un var just, ka Krievijā kaut kas mainās. Bet pie mums?

Pie mums piešķir naudu kaut kam, nekonkretizējot mērķus. Te ir tā: Latvijas kinoteātros ārzemju kino tirgus daļa ir 95%. Bet vajadzētu tā: piešķiram, teiksim, 10 miljonus eiro, lai šo ārzemju kino tirgus daļu samazinātu līdz tik un tik procentiem. Proti, lai taisītu nacionālo produktu. Citādi mēs ar saviem nodokļiem uzturam amerikāņu filmu ražotājus.

(..)  Palielinot mūsu informatīvo daļu, apmirs visādi svešie troļļi."