Lai cilvēks saņemtu trūcīgās personas statusu, cilvēkam jādodas uz sociālo dienestu un jāaizpilda deklarācija un jāiesniedz konta izdruka. Pensionāri ir sašutuši par to, cik šāda bankas konta izdruka maksā, informē LNT ziņas.


“Viņiem ir tik maz ienākumu, ka arī tā daļa ir liela nauda. Viņš skaita veikalā katru santīmu,” stāsta kāda pensionāre.

“Lai saņemtu lielu izdruku par lielu periodu, tie ir 40 centi par lapu, ja tās, piemēram, ir astoņas - deviņas lapas. Bet, ja ir tikai viena lapa, tikai izziņa, šī izziņa maksā četri -pieci eiro, vienā bankā tas ir 10 eiro," skaidro ziņu raidījumā. 

Pensionāru federācija norāda, ka veciem cilvēkiem būtu daudz vieglāk pretendēt uz trūcīgās personas statusu, ja bankas nepastarpināti elektroniski nosūtītu datus sociālajiem dienestiem. Pagaidām šādu iespēju piedāvā “Swedbank”.

Labklājības ministrija aicina pensionārus apgūt darbu internetbankā. Kaut arī tiek skaidrots, ka sociālajā nodaļā var palīdzēt ar šīs izdrukas iegūšanu, tomēr izrādās, ka sociālie darbinieki un darba organizatori nedrīkst rīkoties ar klienta internetbanku un privātajiem datiem.  

Sociālais dienests piedāvā alternatīvu – dienas centrus, kur pieejami datori bez maksas, un darbinieki palīdzēs pirmajās reizēs saprast, kas jādara. Palīdzību datoru apgūšanā piedāvā bibliotēkas un Lattelecom projekts “Pieslēdzies, Latvija!”.

skaties.lv