Basketbola eksperts, bijušais "ASK Rīga" ģenerālmenedžeris Ģirts Kalniņš paudis ļoti skarbu viedokli par Latvijas basketbola izlases sniegumu Eiropas čempionātā.

 


"Vilšanās, bet tā noteikti nav vilšanās spēlētājos. Vilšanās par to, ka mēs turpinām mīņāties uz vietas. Arī iepriekš bijām turpat, kur tagad. It kā sapņu komanda, bet beigās turpat," portālam sportacentrs.com atklājis speciālists.

"Uzskatu, ka patriotisms un komandas atbalstīšana ir laba lieta, bet turnīra noslēgumā jāskatās uz faktiem. Vērtējam rezultātu un sniegumu laukumā. Katra spēle ir jāizvērtē. Ir pilnīgi pašsaprotami, ka šai izlasei bija jācīnās par medaļām, par to jautājumu nav.

103 ielaisti punkti pret Slovēniju neapšaubāmi bija par daudz. Protams, varējām iemest 104 punktus, bet tomēr... Šādā līmenī sīkumu nav - ir daudzas nianses konkrētajā spēlē, sastāva atlase pirms čempionāta, iepriekšējā vasara. Bagatskis nekad nav bijis aizsardzības speciālists - ne kā treneris, ne kā spēlētājs, īstenībā īpaši jau kā spēlētājs. Droši vien ir iespējams iemest arī 120 punktus, bet konkrētajā gadījumā mēs noslēgumā redzam rezultātu.

Runājot par tiesnešiem, tad viņi visiem bija vienādi, viņi vienkārši visiem tiesāja sūdīgi. Šādā gadījumā ir jāspēj pielāgoties vai arī jātur mute ciet. Par kaut ko liecina arī ne tik aktīvs soliņš kā citām komandām. Tā var vienkārši būt mūsu mentalitāte vai arī kādas citas lietas. Tāpat man nav saprotams, kāpēc bija jāņem Kristaps Janičenoks, ja viņš visu laiku sēdēja uz soliņa.

Pēc čempionāta ir patiešām daudz jautājumu, bet ne spēlētājiem. Spēlētāji ne pie kā nav vainīgi, viņi darīja visu, ko viņiem lika darīt. Ceru, ka pēc čempionāta arī visi jautājumi tiks analizēti. Ir jau pamatīgi pieriebusies šitā mūžīgā taisnošanās. Arī šo iepriekšējo olimpisko kvalifikāciju izgāzām - mums bija jāspēlē finālā ar serbiem. Ir piegriezies visu laiku skatīties no pastarīšu pozīcijām."

sportacentrs.com