Latvijā bēdīgi slavenajam Šveices advokātam Rūdolfam Meroni, iespējams, nāksies skaidroties ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID), turklāt par viņa aktivitātēm ieinteresējies arī kādas Latvijai draudzīgas valsts drošības dienests - tā liecinot laikraksta Diena rīcībā esoša informācija.


Neskatoties uz visai pielaidīgo Ģenerālprokuratūras attieksmi pret neskaitāmajiem iesniegumiem no dažādām personām, kuras pastāvīgi norāda uz Meroni nelikumībām, rīkojoties ar viņam Ģenerālprokuratūras savulaik uzticēto tā dēvētās Lemberga krimināllietas ietvaros arestēto mantu, tomēr vismaz neliels progress šajā jautājumā noticis. VID ierosināta resoriskā pārbaude par a/s Latvijas kuģniecība akcionāra Imanta Liepiņa iesniegumu Ģenerālprokuratūrai Par iespējamiem krimināliem pārkāpumiem, kurus paveicis Šveices advokāts Rūdolfs Meroni, un to rezultātā nodarītu būtisku materiālo kaitējumu Latvijas valstij.

Dienai norādīja Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokurors Modris Adlers, prokuratūra šo iesniegumu pārsūtījusi VID "pārbaudes organizēšanai pēc piekritības". Patlaban VID nesniedz plašāku informāciju par konkrēto lietu, atsaucoties uz tiesību normām, kas iestādei neļauj sniegt jebkādus komentārus, kas saistīti ar konkrētiem nodokļu maksātājiem, taču apstiprināja, ka VID lietvedībā šāda lieta atrodas.

Tajā pašā laikā uzticami avoti laikrakstu informējuši, ka Meroni "biznesa aktivitātes" ir ieinteresējušas kādas Latvijai draudzīgas valsts tiesībsargus, kas savas kompetences ietvaros pēta, vai viņa aktivitātes nav pretrunā ar šīs valsts likumiem.

diena.lv