Jau ziņots, ka Slokā svētdienas pēcpusdienā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks Jūrmalas atkritumu pārkraušanas un šķirošanas stacijā, un negadījuma vietā slēgta satiksme.


Focus.lv apkopojis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāves Intas Šabohas un Valsts vides dienesta Piesārņojuma kontroles daļas vadītāja Elmāra Jasinska komentārus par to, kā šādā situācījā jārīkojas iedzīvotājiem.

Šaboha norādīja, ka ugunsgrēka tuvumā ir pulcējies liels skaits aculiecinieku, kuri vēlas pēc iespējas tuvāk redzēt notiekošo, taču VUGD iesaka atrasties drošā attālumā no degšanas vietas, jo dūmi var būt kaitīgi veselībai.

VUGD pārstāve informēja, ka tie iedzīvotāji, kuri dzīvo relatīvā ugunsgrēka tuvumā, ir aicināti aizvērt logus, jo dūmiem ir liela izplatība. VVD ziņo, ka Rīgā, virs kuras arī veļas dūmi no Jūrmalas, par to īpaši nav jāuztraucas, jo vējš piesārņojumu kliedē.

Ugunsgrēka vietā patlaban atrodas arī Valsts vides dienesta (VVD) darbinieki, liecina iestādes mikroblogošanas vietnē "Twitter" ievietotā informācija. VVD norāda, ka gaisa kvalitāte ir pasliktinājusies.

VVD pārstāvis Jasinskis akcentējis, ka "dūmi ir kaitīgi, taču vējš tos izkliedē un situācija nav dramatiska; dūmos uzturēties cilvēkiem nevajadzētu."

Kā arī Valsts vides dienests aicina iedzīvotājus aizvērt logus un neuzturēties dūmos, ko izraisa ugunsgrēks Jūrmalā.

Savukārt, policijas pārstāvji norāda, ka netālu no ugunsgrēka teritorijas ir prāvs interesentu skaits, kuri ugunsgrēku filmē un fotografē. Cilvēku izkliedēšana patērē ugunsdzēsēju resursus un traucē dzēšanas darbus, tāpēc iedzīvotāji ir aicināti būt saprotoši un neuzturēties ugunsgrēka tiešā tuvumā, lai netraucētu ugunsdzēsēju darbu un nepakļautu sevi briesmām.

Atgādināsim, ka izsaukumu ugunsdzēsēji saņēma plkst.15.50 no aculieciniekiem, kas ziņoja, ka pie Ventspils šosejas redzami milzīgi melnu dūmu mutuļi. Noskaidrots, ka deg atkritumi.

Dzēšanas darbos iesaistīti 50 ugunsdzēsēji-glābēji. Patlaban ugunsgrēks vēl nav lokalizēts.

Palīdzēt dzēst ugunsgrēku nosūtīti arī divi "Latvijas Dzelzceļa" ugunsdzēsības vilcieni, bet Nacionālo bruņoto spēku helikopters nodrošinās ugunsgrēka dzēšanu no gaisa.

Ventspils šosejas posmā starp Melderu ielu un tirdzniecības centru "Kurši" pilnībā slēgta transporta kustība.

FOTO: Syndicate Frames