Ekonomists un domnīcas “Certus” vadītājs Vjačeslavs Dombrovskis šorīt LNT ziņu raidījumā “900 sekundes” informēja par smago stāvokli ar Latvijas ceļiem, brīdinot, ka daudzus ceļus, iespējams, būs jāslēdz ciet pavisam.


 

Šobrīd sliktā un ļoti sliktā stāvoklī ir 44% ceļu ar asfalta segumu un 43% grants ceļu, bet finansējums autoceļiem šogad sasniedz 369 miljonus eiro jeb par 18% vairāk nekā pirms gada.

Dombrovskis vērsa uzmanību uz risku, ka ceļu tīkls Latvijā varētu būt jāsamazina un daļa ceļu jāslēdz pavisam. Tas saistīts arī ar iedzīvotāju skaita samazināšanos. Savlaicīgi ieguldot ceļos, 1 kilometrs izmaksā 450 000, kas ir uz pusi mazāk nekā tad, ja to nedara.

Ziņu aģentūra LETA vēsta, ka Jūrmalā šodien, 21. aprīlī,  notiks ikgadējā ceļinieku konference, kurā paredzēts spriest par finansējumu un valsts autoceļu tīklu, aģentūrai LETA pavēstīja AS "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Pasākums notiks viesnīcas "Lielupe" konferenču centrā, Bulduru prospektā 64/68. Šā gada konferences tēma - Latvijas ceļi nākamajos 100 gados.

Konferences dalībniekus uzrunās satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja vietnieks Andris Kuženieks. Par Lietuvas pieredzi ceļu jomā pastāstīs Lietuvas Ceļu direkcijas vadītājs Egidijs Skrodenis, savukārt "KPMG Baltic" vadītājs Edgars Voļskis iepazīstinās ar iespējamajiem finansējuma avotiem, lai turpmāk uzturētu valsts autoceļu tīklu.

Konferences laikā notiks divas diskusijas. Pirmajā paneļdiskusijā "Papildu finansējums ceļiem - salāgojot vajadzības ar iespējām" piedalīsies satiksmes ministrs Augulis, Finanšu ministrijas Fiskālās politikas departamenta direktors Nils Sakss, LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis, "Swedbank Latvija" galvenais ekonomists Mārtiņš Kazāks un domnīcas "Certus" vadītājs Vjačeslavs Dombrovskis.

Savukārt otrajā diskusijā "Mobilitāte un reģionu sasniedzamība - kādu ceļu tīklu varam atļauties?" piedalīsies AS "Latvijas autoceļu uzturētājs" valdes priekšsēdētājs Vladimirs Kononovs, karšu izdevniecības "Jāņa sēta" galvenais redaktors Jānis Turlajs, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Reģionālās attīstības departamenta direktors Raivis Bremšmits un Transporta un sakaru institūta vadošais pētnieks Igors Graurs.

Konferencē piedalīsies vairāk nekā 200 dalībnieku: ceļu nozares speciālisti, pašvaldību vadītāji, ceļu būvniecības uzņēmumu vadītāji, valsts pārvaldes un nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi speciālisti.

skaties.lv