Šobrīd Drošības policija paziņojusi, ka propaganda Latvijā plaukst un zeļ un tā tiek izmantota Krievijas politisko mērķu sasniegšanai. Tiek apgalvots, ka šie kultūras un biznesa pārstāvji ir tā dēvētie “ietekmes aģenti”, lai vadītu sabiedrības domu negatīvā virzienā pret savu tautu, informē “Kas Jauns”.

 


Kā vēsta avīze “Kas Jauns”, drošības policija informē, ka šādi ietekmes aģenti “neslēpjas, runā atklāti, viņu uzdevums nav nozagt valsts noslēpumus, bet gan pilienu pa pilienam ietekmēt sabiedrisko domu, mūsu gadījumā – Krievijai par labu. Viņi neredz nekādus Latvijas panākumus, ne eksportā, ne skolēnu uzvaru starptautiskā mācību olimpiādē vai mūsu celtnieku uzbūvētu ciemu Zviedrijā – te viss ir slikti, un saule spīd tikai austrumos, tur nezog un plaukst vieda apgarotība.”

Drošības policijā atzīst, ka propaganda ir viens no būtiskiem instrumentiem Krievijas politisko mērķu sasniegšanai. Latvijas informatīvajā telpā to izplata kā koordinētu pasākumu kopumu, izmantojot gan žurnālistikas piesegu, gan tā dēvētos ietekmes aģentus.

Šie aģenti apzināti un mērķtiecīgi Latvijas informatīvo telpu piepilda ar Kremļa propagandai izdevīgiem tendencioziem vai klaji nepatiesiem vēstījumiem, un fašisma atdzimšana vairs nav vienīgais sauklis.

Rakstniece Gundega Repše savā sociālā tīkla “Facebook” profilā, komentējot šo rakstu, gan izsaka citādu viedokli.

“Tie kalibri gan nav salīdzināmi! Bet nosaukt ikvienu, kurš nav mierā ar varas mahinācijām, par " ietekmes aģentu" vai pat valsts nodevēju, ir zemiski. Ja cilvēki nonākuši tik skumjā stadijā, viņiem sāp. Katram savu iemeslu dēļ. Bet nevajaf dēmonizēt dažu cilvēku izteicienus, nevajag pakurt uguntiņu apakšā. Ar ievu vijām mīlestību pret jebkādu, arī korumpētu Latviju, var izrādīt vienīgi vēlmju domāšanā aizēdušies pozitīvisti, kas attapsies, kad viss jau būs par vēlu. Mirkšķinās acis un pēc 30 gadiem mazbērniem leijerēs- bet mēs nesapratām! Nevajag rīdīt cilvēkus un tik ļoti nopietni uztvert katru temperamentīgāku izteikumu. Pareizi mīlēt savu valsti, paldies Dievam, vēl neviens nav uzdrošinājies doktrinēt. Un arī svētās dusmas ir mīlas paveids,” raksta Repše.

kasjauns.lv