Latvijas hokeja izlases pašreizējais treneris stāsta, ka paralēli smagajam darbam uz ledus, gatavojoties Pasaules čempionātam, cenšas apgūt arī latviešu valodu un iepazīt valsts kultūru.


“Daudz laika pavadu laukumā, taču cenšos katru dienu veltīt laiku arī latviešu valodai. Mācos arī par vēsturi un kultūru. Ir svarīgi nodemonstrēt, ka gribu būt daļa no jūsu valsts, ne tikai hokeja izlases,” Hārtlijs izsakās medijam sportacentrs.com.

Atgādinām, ka Latvijas izlase sestdien izbraukumā ar 4:3 (0:2, 3:0, 0:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Zviedrijas valstsvienību, šo spēcīgo komandu pārspējot otro reizi vēsturē.

"Noteikti tā bija liela uzvara mūsu komandai, spējām atspēlēties no 0:2 un izvirzīties vadībā. Elvis Merzļikins mūs vairākkārt glāba no drošiem vārtu zaudējumiem. Otrais periods bija labākais mūsu izpildījumā šajā pārbaudes spēļu ciklā," Latvijas Hokeja federācija (LHF) citē Hārtlija teikto. "Trešajā trešdaļā zviedriem izdevās vairākumā gūt vārtus, bet puiši smagi strādāja."

"Esmu lepns par komandas sniegumu, bija jūtams tās gars. Abām izlasēm tā bija grūta spēle. Esmu priecīgs, ka mums izdevās gūt uzvaru pēcspēles metienos," pauda Hārtlijs.

Latvijas hokeja izlase, gatavojoties pasaules čempionātam, ir aizvadījusi sešas no desmit plānotajām pārbaudes spēlēm. Vispirms ar 0:5 un 1:2 Rīgā tika zaudēts Krievijas olimpiskajai izlasei, bet aizvadītās nedēļas nogalē Daugavpilī Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) ietvaros ar 1:0 uzvarēta un ar 0:3 zaudēts Baltkrievijai.

Boba Hārtlija vadītā komanda 21. un 22.aprīlī "Arēnā Rīga" spēlēs pret Franciju, piedevām otrajā mačā no izlases atvadīsies pieredzējušais vārtsargs Edgars Masaļskis, bet 30.aprīlī un 1.maijā būs mači izbraukumā pret Vāciju.

Pasaules čempionātā Ķelnē A apakšgrupā Latvija tiksies ar Krieviju, ASV, Zviedriju, Slovākiju, Vāciju, Dāniju un Itāliju.

leta.lv