Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja pirmdien, 15.janvārī, spriedīs par kopš gada sākuma slēgtā Āgenskalna tirgus nākotni, vēsta lsm.lv. Pašvaldības uzņēmums "Rīgas centrāltirgus" arvien uzskata un arī savā vīzijā deputātiem norādīs, ka Āgenskalna tirgum jāpaliek domes uzņēmuma paspārnē.


Savukārt Īpašuma departaments jau sagatavojis ierosinājumu, ka tirgus uz 30 gadiem jānodod privātās rokās, jo Centrāltirgum tā attīstībai naudas nav.

Lai gan domē paredzamas karstas debates, visticamāk, vairākuma atbalstu tomēr gūs piedāvājums par Āgenskalna tirgus ilgtermiņa iznomāšanu.

Rīgas dome līdz janvāra vidum uzdeva "Rīgas Centrāltirgus" vadībai izstrādāt koncepciju par Āgenskalna tirgus nākotni.

Tirgus valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks, kas uzņēmumu vada tikai kopš rudens, gada nogalē bija apņēmības pilns tirgu saglabāt savā paspārnē.

"Centrāltirgus Āgenskalna tirgu vienmēr ir uztvēris kā savu sastāvdaļu. Ja tiks pieņemts lēmums, ko, iespējams, pieņems akcionārs, tad to nevajadzētu attiecināt uz akcionāru. Mēs Āgenskalna tirgu redzam kā savu tirgu," saka Druvinieks.

Kā redzams Centrāltirgus valdes parakstītajā vēstulē, tā piedāvā Āgenskalna tirgu atjaunot divās kārtās. Pusotrā gadā domāts izstrādāt projektu, bet vēl pusotrā gadā nojaukt piebūves un atjaunot tirgus namu. Kopējās izmaksas lēstas četrarpus miljonu eiro apmērā. Savukārt otrajā kārtā vēl pēc pusotra gada Centrāltirgus plānojis izbūvēt pazemes autostāvvietu un jaunu būvi tirgum un kultūrai.

Lai gan valde norāda, ka bankas ir gatavas plānus kreditēt, citās domās ir domes Īpašuma departaments, kas vēl vasarā Āgenskalna tirgu uz 30 gadiem iznomāja savai kapitālsabiedrībai.

Kredītu ņemt būtu riskanti, turklāt Centrāltirgum pietiek savu darbu, tāpēc Āgenskalna tirgus izsolē ir jānodod 30 gadu nomā privātās rokās, norādīts Īpašuma departamenta atzinumā.

Turklāt jau sagatavots domes lēmumprojekts ar detalizētu iznomāšanas kārtību. Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs gan saka – tas ir tikai variants.

"Neatkarīgi no tā, kādu lēmumu mēs pieņemsim, mēs nevaram tērēt laiku. Mums vajag pietiekoši ātri rīkoties, tāpēc viss jau ir sagatavots," pauž Burovs.

Paredzams, ka domes vairākums atbalstīs versiju par 30 gadu nomu ar nosacījumu tirgu atvērt pēc trīsarpus gadiem, nevis ļaus domes kapitālsabiedrībai pašai atjaunot Āgenskalna tirgu. Pēdējos 20 gadus Āgenskalna tirgus jau bija privātās rokās.

LSM.lv