"Galvenais, kas priecē, ir tas, ka komanda ir augusi Eiropas čempionāta laikā. Varētu teikt, ka no haotiska mehānisma – kā izskatījāmies pirmajā spēlē ar Serbiju, esam kļuvuši par saliedētu komandu. Pat brīžiem, ideāli strādājošu komandas mehānismu, kāds vakar satrieca Melnkalni." 


Tā sarunā ar portālu sportazinas.com izteicies VEF skola direktors Mārtiņš Lauva, kurš visas aizvadītās Latvijas izlases spēles vērojis klātienē.

Gaidāmā otrdienas ceturtdaļfināla cīņa ar Slovēniju solās būt īpaši spraiga. Bukmeikeri nelielu priekšroku atdod slovēņiem, tomēr, vairāk kā skaidrs, ka izlases ir ļoti līdzīgas, tam piekrīt arī Lauva.

"Prognoze spēlē ar Slovēniju, manuprāt, ir 50 pret 50. Domāju, ka visu izšķirs treneru taktiskā gatavība. Viltība, gudrība, tālredzība – faktori, kas var izšķirt spēles likteni. Sportiskā ziņā esam ļoti līdzīgi slovēņiem. Interesanti, ka abām izlasēm atslēgas spēlētāji ir vienās un tajās pašās pozīcijās. Mums – Strēlnieks, Timma un Porziņģis, bet Slovēnijai – Dragičs, Dončičs un Rendolfs. Priecē tas, ka komanda ir ļoti labā fiziskā gatavībā, neskatoties uz to, ka komanda piedzīvoja vēdera vīrusu. Esam kļuvuši par komandu, kas gatavojas Eiropas čempionāta otrajai nedēļai."

"Timma vakar tikai pirms pašas spēles izlēma, ka dosies laukumā, bet redzējām kā viņš nospēlēja. Tagad viņš jūtas labi un rītdien visam jābūt kārtībā," piebilda Lauva, komentējot Latvijas izlases veselības likstas un fizisko gatavību spēlei ar Slovēniju.

"Negribu teikt standarta frāzes, ka uzvarēs tas, kurš būs vairāk koncentrējies vai vairāk gribēs. Redzēju puišu sejas pirms mača ar Melnkalni, tur nevar būt jautājumu, ka kāds nebūs koncentrējies vai negribēs. Arī par slovēņiem var teikt to pašu, viņi būs gatavi uz 1000%."

Pirms finālturnīra Lauva nekautrējās kritizēt Latvijas izlases galveno treneri Ainaru Bagatski par komplektācijas gaitu, īpašu uzmanību pievēršot pieredzējušo ceturtā numura pozīcijas uzbrucēju Rolanda Freimaņa un Kaspara Bērziņa iekļaušanu kandidātos, bet neuzaicināšanu uz treniņiem. Lauva šoreiz atzina, ka galējos secinājumus varēs izdarīt tikai pēc čempionāta pēdējās cīņas, neizslēdzot, ka Bagija lēmumi varētu būt bijuši pareizi.

"Saprotams, ka par Freimaņa vai Bērziņa neiekļaušanu sastāvā varēsim secināt tikai, kad turnīrs būs noslēdzies, bet šobrīd varu teikt, ka Rolands noteikti būtu epizodiski palīdzējis spēlē pret Serbiju. Domāju, plašākas spekulācijas šobrīd ir nevietā. Analīzi varēs veikt, kad būs aizvadīta pēdējā spēle. Šobrīd esam labās pozīcijās un ja rīt uzvaram, tad esam vēl labākās. Bagatska komplektāciju varēsim izvērtēt tikai pēc pašām izšķirošākajām cīņām."

"Ja trenerim bija savs redzējums kā jāizskatās komandai, un pats galvenais, tas strādāja, tad tas nozīmēs, ka tiem, kas kaut kādas lietas komplektācijā apšaubīja, tajā skaita man, nebija taisnība. Saprotams, ka tad Bagatskim būs bijusi taisnība un labi, ka tā," noslēdza Lauva.

sportazinas.com