Pēdējā laikā arvien lielāku popularitāti gūst tā sauktie mazuļu uzraudzīšanas monitori. Tie ļauj vecākiem redzēt, kas notiek ar bērnu, un pat sarunāties ar viņu caur video ekrānu. Parasti tie ir pievienoti internetam, lai vecāki arī prombūtnes laikā varētu sazināties ar bērnu.


Tomēr viss nav tik rožaini - izrādās, šādas ierīces var radīt nopietnus draudus! To piedzīvoja arī Džejs un Sāra no Vašingtonas, kas bija šādu ierīci uzstādījuši sava 3 gadus vecā dēla istabā. Sākumā viss bija labi un vecāki jutās mierīgi un apmierināti...

Gāja laiks, un puisēns sāka sūdzēties, ka viņam bail naktī palikt vienam. Viņš nobijies teica, ka naktī kāds ar viņu "pa telefonu" runā.

Sākumā mamma domāja, ka tas viss ir bērna fantāzija. Tomēr kādu nakti, ejot garām bērna istabai, māte pārbijās - dēla istabā viņa dzirdēja svešu balsi, kas teica: "Mosties, mazais! Tētuks uz tevi skatās!"

Kad sieviete pārbijusies ieskrēja istabā, viņa skaļruņos izdzirdēja: "Klusu, kāds nāk!"

Izrādās, nezināmiem ļaundariem bija izdevies uzlauzt ierīces paroli. Tagad viņi varēja izmantot bērna novērošanas monitoru saviem mērķiem!

Bērna vecāki nekavējoties izsauca policiju. Tālākā ļaundaru noskaidrošana nonāca likumsargu rokās.

Sāra un Džejs brīdina citus vecākus - esiet piesardzīgi, izvēloties šīs ierīces paroli, kā arī ievērojiet citus drošības noteikumus internetā!