Mairis Briedis šobrīd gatavojas cīņai ar savu nākamo pretinieku - ukraini Oleksandru Usiku. Sarunā ar tvnet.lv Briedis komentē ar Roberta Klimoviča izteikumus par to, ka "fanošana ir garīgs trūkums un mazvērtības izpausme". 


"Latvijā bija noorganizēts bokss pasaules klases līmenī. Tāds pasākums pie mums vēl nekad nebija bijis. Protams, par to jāpateicas arī atbalstītājiem, jo bez viņiem nebūtu tāda atmosfēra,” izsakās Mairis par aizvadīto maču.

Mairim vaicāts, ja basketbolā mēdz teikt, ka līdzjutējs ir sestais spēlētāis, tad kā to nosaukt boksā, uz viņš atbildējis: “Kā otro bokseri? (smejoties – red.)(..) Kaut kādā rakstā bija minēts, ka cilvēkiem, kuri atbalsta mani, esot mazvērtības komplekss. Katram ir savas domas… Es ar saviem atbalstītājiem ejam savu ceļu – tikai uz priekšu.”

Sarunā ar žurnālistiem Mairis arī stāsta par sadarbību ar basketbola zvaigzni Kristapu Porziņgi:

"Kristaps jau sen mīl boksu un pats šo to imitē, viņš gribēja to pamēģināt tīri no profesionālā viedokļa. Pirmās dienas bija diezgan aukstas, jo nebijām pazīstami, bet beigās pat izveidojās draudzīgas attiecības. Daudzi draugi man parādījās pēc sparingiem ringā. Arī ar treneri Sandi mēs pirmo reizi iepazināmies ringā. Tomēr boksējot izveidojas tā dzirkstele (smejas). Bet Kristapam es ļāvu pa sevi pasist un bija priecīgs, ka nesitu pretī. Viņš ir talantīgs, visu informāciju ātri uzsūc, labi koordinēts ar spēcīgu sirdi. Viņš vēl ir jauns un daudz ko vēl pieredzēs, kas viņu rūdīs.

Uzskatu, ka lielu darbu iegulda brāļi, neļaujot noiet no pareizā ceļa. Pie tādas slavas un finansējuma, kāds ir viņam, ātri var aiziet pa kreisi. Viņš ir malacis. Arī viņa komanda strādā pilnvērtīgi. Kristapam ir lieli mērķi, ambīcijas. Grib lielāku bicepsu, tādēļ katru treniņu taisa vingrinājumus (smejas). Viss ir no viņa paša atkarīgs," izsakās Mairis. 

Boksa supersērijas pusfinālu Briedis varētu aizvadīt 20.janvārī, tiekoties ar ukraini, vienu no Pasaules labākajiem pirmā smagā svara bokseriem pasaulē – Aleksandru Usiku. 

tvnet.lv