Par to, kā no Jaunā Rīgas teātra skatuves nācās atvadīties daudziem iemīļotiem aktieriem, runāts jau sen. Arī Iveta Pole, kas nu jau kļuvusi par ārštata aktrisi, stāsta, ka nekāds lielais pārsteigums tas neesot bijis, kaut gan nāca ļoti negaidīti, sarunā ar modes mākslinieku Dāvidu atzīst aktrise, vēsta “Kas Jauns”.


Uz Dāvida jautājumu par to, vai Iveta neesot varējusi atrast kādu atbildīgo, ar ko pārgulēt un darba vietu saglabāt, aktrise bilst, ka JRT, pēc viņas domām, šāda prakse neesot pārāk izplatīta. “Varbūt esmu naiva un stulba, bet šādā veidā problēmas darbā neprotu risināt,” stāsta Iveta.

Aktrise atzīst, ka viena no skumjākajām lietām, ko atlaišanas sakarā minēja Hermanis esot iekšējā konkurence.

“Trupas iekšējā saliedētība un komandas apziņa bija tas, ar ko, manuprāt, JRT atšķīrās no pārējiem teātriem. Acīmredzot pārāk liela pazemība un cieņa ir izrādījusies kļūda, un var jau būt, ka tas bremzē personisko profesionālo izaugsmi. Tomēr joprojām uzskatu, ka cilvēcība ir viena no manām prioritātēm jebkura veida attiecībās.

Līdz šim tā iekšējā politika jeb pamatideja ir bijusi tāda, ka esam domubiedru grupa, ka esam kā banda, ka kopā novecosim un mūs tikai ar kājām pa priekšu iznesīs no šā teātra...

Iepriekš man nebija iebildumu spēlēt otrā plāna lomas, jo šo kolektīvu patiešām uztvēru gandrīz kā ģimeni. Man vienmēr JRT ir bijis tas teātris, kurā esmu gribējusi darboties... Teātris man bija kas vairāk nekā vienkārši darbavieta, kur eju strādāt. Pa šiem gadiem ar kolēģiem izveidojās tuvas attiecības. Ar viņiem taču nereti vairāk laika kopā pavadīju nekā ar savu bērnu, ar ģimeni. Bet šobrīd viss mainās, tiek paziņots par citiem noteikumiem, par sīvu konkurenci, kas tātad valda mūsu vidū. Un līdz ar to arī es mainu attieksmi pret to, kas man ir JRT un ar kādu domu es tur eju.

Alvis jau nenoliedza, ka ir subjektīvs, izdarot savu lēmumu. Cienu un augstu vērtēju Alvja Hermaņa režisora talantu, un viņa profesionalitāti absolūti neapšaubu...” izsakās Pole.

Aktrise arī atklāj oficiālo iemeslu, ko Hermanis viņai esot pateicis atlaišanas sakarā.

„Tu esi kruta aktrise, bet šobrīd tu ieej tajā vecuma grupā, kad jaunas meitenes īsti vairs spēlēt nevari, un pietuvojusies tai vecuma kategorijai, kur priekšā jau ir Guna, Sandra, Baiba, un tik daudz vienāda vecuma grupas aktrišu teātrī šobrīd nav nepieciešams.”

kasjauns.lv