Šodien plkst.11 ar radošām aktivitātēm bērniem un muzikāliem priekšnesumiem bijušā Latvijas Universitātes (LU) stadiona vietā, Krišjāņa Barona ielā 116a, atklāja topošā Centra sporta kvartāla rotaļu laukumu, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Īpašuma departamentā.


Centra sporta kvartāla kopējā teritorija ir četri hektāri, no kuriem 7000 kvadrātmetros ir izveidots viens no lielākajiem rotaļu laukumiem bērniem. Tajā ir uzstādītas dažāda veida rotaļu iekārtas un elementi, kas domātas divu vecuma grupu bērniem - pirmsskolas/sākumskolas bērniem vecumā līdz septiņiem gadiem un bērniem no astoņu gadu vecuma.

Centra sporta kvartāla rotaļu laukumu atklāšanas pasākumā dziedāja bērnu vokālā grupa "Knīpas un Knauķi", pop grupas "Poppy" un "Karameles", dejoja grupas "Mazais andžiņs", un bērnu tautas deju kolektīvs "Kaspīne". Priekšnesumus demonstrēja cirka studija "Jaunība" un jaunais burvju mākslinieks Dante Pecoli. Bija rotaļas kopā ar iemīļotiem pasaku tēliem no radošās apvienības "Pasaku nams", kā arī ziepju burbuļi un pārsteigumi no Garkājiem.


Rotaļu laukuma vizuālajā noformējumā par pamatu ir izmantota Rīgas pilsētas simboli un vēsture. Izmantojot zilas krāsas bruģakmeni un gumijas segumu, laukumu vizuāli pārdala Daugava, kurā ir gan sala ar vertikālu rāpšanās elementu - piramīdu, gan pietauvots kuģis. "Daugavas" vienā krastā ir stilizēta vecpilsēta ar Vecrīgai raksturīgajiem elementiem - Rīgas Doma baznīcas pulksteņa kopija, Vecpilsētas melnais kaķis, torņi un tilti ar pilsētas heraldiskajām zīmēm. Šajā rotaļu laukuma daļā sākumskolas un pirmsskolas bērniem būs iespēja gan izskrieties, izvingroties, gan spēlēt dažādas lomu spēles, speciāli tam paredzētos rotaļu elementos. Kā jebkura vecpilsēta arī šī glabās savus noslēpumus, ko mazie pasaules izzinātāji varēs atklāt, meklējot pēc īpašām norādēm.

Līdzās atradīsies laukums pavisam maziem bērniem un speciālas šūpoles, kurās vienlaicīgi var šūpoties gan māmiņa, gan viņas mazulis.

"Daugavu" varēs šķērsot gan pa diviem trošu ceļiem, gan ar kājāmgājēju tiltiņu, nonākot zaļajā "Pārdaugavā", kur slejās augsti torņi, un rotaļu atrakcijas vecākiem bērniem, kuru izmantošana rada ne tikai prieku un jautrību, bet veicina arī fizisko attīstību.

Vizuālās upes abus krastus savienos arī īpaša "telefona līnija", ar kuras starpniecību bērni varēs sazināties viens ar otru esot katram savā upes krastā. Papildus tam visam rotaļu laukumā būs izvietoti soliņi vecākiem un "Daugavas" tecējumu noslēgs bruģī iestrādāta strūklaka, kurā veldzēties karstajās vasaras dienās.

Rotaļu laukuma labiekārtošanas darbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veic SIA "Jūrmalas mežaparki".

Pārējā Centra sporta kvartāla četru hektāru lielā teritorijā pašreiz top 64 reiz 42 metrus liels futbola laukums ar 280 metrus garu skrejceļu ap to, latviešu basketbola zvaigznes Kristapa Porziņģa basketbola laukums, divi multifunkcionālie laukumi, laukumi pludmales volejbolam, tāllēkšanas sektors, skeitparks un veloparks, laukums ielu vingrošanai, tribīnes, inventāra nomas punkti, tualetes, ģērbtuves. Visā teritorijā uzstādīs video novērošanas sistēmu un jaunu apgaismošanas sistēmu. Sporta kvartālu apsaimniekos Rīgas Centra humanitārā vidusskola.

Stadiona izbūves un teritorijas labiekārtošanas darbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veic PS "LNK Industries Partnership".
Visa Centra sporta kvartāla atklāšanas svētki plānoti 2.septembrī, sākoties jaunajam mācību gadam.

leta.lv