Investīciju baņķieris Ģirts Rungainis, kurš pazīstams ar saviem tiešajiem un bieži skandalozajiem paziņojumiem, RīgaTV 24 raidījumā "Preses klubs" paziņojis, ka Latvijā jālikvidē lielākā daļa pašvaldību.


"Mēs šobrīd redzam šo kaitīgo situāciju gan Rīgā, gan daudzās citās pašvaldībās, ka pašvaldības mēģina radīt kaut kādus uzņēmumus ar lozungu "Radīt darba vietas". Pašvaldības nekādas darbavietas nevar radīt. Lielākajai daļai pašvaldību Latvijā ir jātaisās ciet, ir jānotiek koncentrācijai," teica Rungainis.

Baņķieris arī paziņoja, ka uzskata, ka pašvaldību, tāpat kā valsts, uzdevums nav piedalīties uzņēmējdarbībā, jo darbaspēka problēmas ar šādām metodēm risināt nevarot. Tā vietā cilvēkiem drīzāk esot jāpārvietojas uz dzīvi vietās, kur darbaspēks ir vajadzīgs. 

"Darba vietas rada kapitāls, cilvēki, uzņēmēji, tirgotāji. Viņiem ir nauda, līdzekļi, viņi rēķina, ko darīt ir visizdevīgāk. Un darbaspēks ierodas un strādā šajās darbavietās," skaidroja Rungainis.

Rungainis kritizē mēģinājumus cilvēkus piespiest palikt laukos:

"Šie mēģinājumi noturēt cilvēkus, teiksim, 19.gs vai 18.gs ekonomikā… Kāpēc ne alu laikmetā? Tā ir tā melošana, kas turpinās visus šos 25 gadus par to, ka ir iespējama vienmērīga teritorijas attīstība."