Kaņepju eļļa tika izmantota gadsimtiem ilgi, līdz brīdim, kad to 20. gadsimta otrajā pusē aizliedza, jo tā sāka traucēt miljardiem vērtajai farmācijas industrijas attīstībai. 


Riks Simsons ir inženieris-mehāniķi, kuram 2002. gadā tika diagnosticēts ādas vēzis, bet viņš uzvarēja slimību, izmantojot kaņepju (hemp/ cannabis – angļu val.) brīnumaino eļļu.

Šobrīd viņš ir viens no lielākajiem pasaules aktīvistiem, kurš cīnās par kaņepju eļļas legalizāciju. Viņš apgalvo, ka izmantojot šo ārstēšanas metodi, viņš ir izārstējis no vēža vairāk, kā 5000 cilvēkus. Viņš piedalījās arī Belgradā (Serbija) organizētajās debatēs par šo tēmu, kurās apgalvoja, ka ar kaņepju eļļu var ārstēt daudzas un dažādas nopietnas slimības, kā, piemēram, diabētu, arteriosklerozi, multiplo sklerozi, epilepsiju, astmu, psoriāzi, kā arī dažas no nāvējošākajām vēža formām.

Rīks izklāstīja savu savu stāstu arī Serbijas žurnālam “Telegraph”: “Es vienmēr cilvēkiem saku – kaņepes jūs izārstēs un jūs redzēsiet, ka šobrīd tās ir labākās zāles pasaulē!”

Viņš sāk savu stāstu:

“Tas bija 2002.gads. Mani ārstējošie dakteri bija padevušies, jo man bija veikta vairāk, kā viena neveiksmīga sejas bojāto pigmentu operācija. Tiklīdz tie tika noņemti, vietā parādījās jauni – daudz nopietnāki bojājumi. Tā kā jau gadiem hobija līmenī studēju zinības par augiem, vienu dienu, lūkojoties uz savām brūcēm spogulī, es atcerējos Virdžīnijas Universitātes (University of Virginia) studijas, kurās tika mācīts, ka THC – aktīvā kaņepju sastāvdaļa – var ārstēt vēzi. Es paņēmu kaņepju eļļu, ko biju pagatavojis jau iepriekš , no sava kabineta un uzpilināju pāris piles tieši uz savām brūcēm.”

Sākumā nevarēja novērot būtiskus uzlabojumus. Viņš pārsēja savas brūces atkal pēc tam, kad bija izmantojis eļļu un nogaidīja dažas dienas.

“Pēc četrām dienām es noņēmu pārsējus un nespēju noticēt savām acīm! Brūces bija izzudušas un āda bija pilnībā atjaunojusies! Es uzreiz sāku dalīties ar cilvēkiem par to, kā es izārstēju ādas vēzi ar kaņepju eļļu… Visi par mani smējās, bet pagāja vienpadsmit ar pusi gadi un ādas vēzis joprojām nebija atgriezies!”

No šī brīža Simsons nolēma palīdzēt cilvēkiem, kuriem tas bija nepieciešams, un pateicoties viņa metodei, tika izārstēti tūkstošiem cilvēku. Viņa pēdējais veiksmīgi izārstētais bija kāds 80-gadīgs vīrs, kurš cīnījās ar plaušu vēzi.

“Vīrietis bija piepampis no ķīmijterapijas, viņa kājas klāja atvērtas brūces un viņš knapi elpoja. Pēc tam, kad ārsti viņam prognozēja vēl tikai aptuveni maksimums 48 dzīves stundas, viņa dēls atveda viņu pie manis. Tiklīdz es rekomendēju kaņepju eļļas terapiju, dēls uzreiz vēlreiz konsultējās ar tēva ārstējošo ārstu, kurš, protams, pilnībā noraidīja šādu ārstēšanās iespēju. Dēls tomēr beigās nolēma mēģināt un paņēma manis radīto kaņepju eļļu un tajā izmērcēja nelielu gabaliņu sausiņa, kuru iedeva savam tēvam.”

Mazāk, kā 30 minūtēs, tēvs beidzot atkal atsāka normāli elpot un viņa elpošana nakts laikā pilnībā stabilizējās.

“Lai arī dakteri “paskaidroja”, ka tā mēdz notikt un pirms nāves viņa tēva vitālās funkcijas īslaicīgi atgriezīsies, viņa dēls vairs negribēja gaidīt un jau nākamajā rītā savu tēvu izrakstīja no slimnīcas . Viņš arī nekavējoties apturēja visas tēvam noteiktās terapijas. Pēc sešām kaņepju eļļas ārstniecības kursa, vecajam vīram vairs nebija nepieciešams insulīns un jau pēc trīs mēnešiem viņš bija pilnībā izārstēts no vēža,” stāsta Riks.

Turklāt, viņš apgalvo, ka kaņepju eļļas terapija ir efektīva visos gadījumos un to varot izmantot arī bērniem. Lai varētu piegādāt svaigus izejvielu ingredientus viņa kaņepju eļļai, Riks uzsāka marihuānas audzēšanu, bet viņa lauku četru gadu laikā trīs reizes likvidēja policija. Interesanti, ka cilvēki, kuri publiski apgalvo, ka spēj ārstēt vēzi, var saņemt 5 līdz pat 40 gadu cietumsodu, saskaņā ar Ziemeļamerikas likumiem.

“Tikai retais zina, ka kaņepes tika izmantotas, kā viens no visefektīvākajiem ārstniecības līdzekļiem, simtiem gadu pirms Kristus. Antīkajos Persijas reliģijas manuskriptos, salīdzinājumā ar citiem pieminētajiem ārstniecības līdzekļiem, kaņepes tika cildinātas, kā visefektīvākās,” nobeigumā piebilst Riks.

Ticēt vai nē šim visam, tas, protams, ir katra paša ziņā, bet par šo tēmu vienmēr ir bijušas un noteikti vēl ilgi būs daudz karstu diskusiju. Zemāk piedāvājam arī noskatīties video, kurā Riks stāsta par sevi un savām ārstniecības metodēm.