Slovēnijas radiotelevīzija publicējusi slovēņu treneru un bijušo basketbolistu domas pirms gaidāmā ceturtdaļfināla pret Latvijas izlasi. Lieliskais turnīra sākums – sešas uzvaras sešas spēlēs – Slovēnijā devis lielas cerības uz medaļām, taču viņi atzīst, ka Latvija būs ļoti spēcīga pretiniece, informē sportacentrs.com. 
 


"Kad dzirdi Latvijas vārdu, prātā nāk kaut kas eksotisks un tas, ka viņi ne pārāk labi spēlē, taču tā nav – Latvijai ir lieliska komanda, septiņi astoņi kvalitatīvi basketbolisti no NBA un Eirolīgas," sacīja 37 gadus vecais Primožs Brezecs, kurš NBA aizvadījis gandrīz 350 spēļu un pirms desmit dienām oficiāli beidza karjeru, kļūstot par Klīvlendas "Cavaliers" skautu.

"Bagatskim patīk agresīvs basketbols, un Latvija būs ļoti neērta pretiniece. Mums būs ļoti labi jāstrādā aizsardzībā. Atslēga būs tas, kā spēsim apturēt Porziņģi un Timmu un vai spēsim liegt brāļiem Bertāniem brīvus metienus. Porziņģi ir ļoti grūti nosegt, kā jau to var redzēt NBA. Var tikai ierobežot viņa metienu precizitāti. Tas ir skaidrs, ka viņš izpildīs daudz metienu, vienīgais jautājums ir tas, vai tie būs brīvi. Viņam nedrīkst ļaut saņemt bumbu. No Dragiča un Dončiča arī pirms turnīra tika gaidīts daudz, tādēļ mani visvairāk pārsteidz komandas spēle. Tas ir liels panākums, ka mēs kopā ar spāņiem esam vienīgie, kuri vēl nav zaudējuši."

Piecu Eiropas čempionātu un 2010. gada pasaules čempionāta dalībnieks Gorans Jagodniks ciena Latviju, taču atzīst, ka tā vēl nav granda statusā: "Zaudējums pret Latviju būtu neveiksme. Ja mūs izslēgtu Spānija, Grieķija vai Serbija, tas būtu citādi, jo šīm izlasēm tomēr ir tradīcijas. Taču Latvija ir spējīga pieveikt jebkuru. Tā mūsu plānus sabojāja jau pirms diviem gadiem, un tagad tai ir daudz labāks sastāvs ar Porziņģi un Dāvi Bertānu ierindā. Latvija spēlē ātru basketbolu, daudz spēlē viens pret vienu un met daudz tālmetienu. Tomēr tā tik un tā ir laba pretiniece, ar kuru tikties ceturtdaļfinālā. Stadijā, kas mums jau vairākkārt bijusi fatāla.

Nedrīkstam ļaut mest brīvus tālmetienus. Dāvis Bertāns ir 208 centimetrus garš, taču ļoti labi izpilda trejačus. Viņu apturēt ir grūti. Arī Porziņģis izlasei devis jaunu kvalitāti. Viņu droši vien segs Rendolfs, kurš arī ir kustīgs, ar labu lecienu un augumu. Vidmars varētu būt pārāk lēns, jo Porziņģis ļoti daudz kustās. Slovēnija pēc tās vārda ir neliela favorīte, bet, kolīdz Latvijai sāk krist, tā var kļūt nevaldāma un uzvarēt jebkuru." Bez redzamākajiem līderiem Dragiča, Dončiča un Rendolfa Jagodniks vēlējās īpaši izcelt Francijas kluba "Limoges" aizsargu Klemenu Prepeliču: "Pirms dažiem gadiem spēlēju ar viņu kopā, un tolaik viņu vajadzēja nomierināt, jo viņš varēja izdarīt trakus metienus no desmit metriem. Tagad viņš ir pamainījis savu spēli un kļuvis ļoti efektīvs. Vairums pretinieku pret mums koncentrējas tikai uz trim spēlētājiem, bet Prepeličs izlasei dod papildu jaudu."

Slavinoši par Latviju izteicās iepriekšējais Slovēnijas izlases galvenais treneris Jure Zdovcs, kurš 2009. gadā komandu aizveda līdz ceturtajai vietai un vadīja slovēņus arī pirms diviem gadiem, kad ar 73:66 pārāka bija Latvija: "Ļoti žēl, ka Slovēnija un Latvija tiksies jau ceturtdaļfinālā un ka vienai no tām būs jābrauc mājās. Latvija spēlē agresīvu basketbolu, un tai ir daudz individuāli lielisku spēlētāju, kuri var izšķirt mača likteni un ir ļoti motivēti. Mums ir trīs izcili spēlētāji, no kuriem Dragičam šis ir atvadu turnīrs, bet Dončičs grib izcelties savā debijas turnīrā. Pagaidām viss ir spīdoši, tomēr Latvija nebūs ērta pretiniece. Tai ir pilnīgi viss nepieciešamais. Viņus nebūs viegli apturēt. Ja to vispār ir iespējams izdarīt. Mums vajadzēs teicami spēlēt aizsardzībā, un mums vajadzēs aizvadīt labu spēli."

sportacentrs.com