Eilina Kori ir regulāra kliente savai frizierei Kari Filipsai. Viņa vismaz reizi trijās nedēļās atjauno savu griezumu un matu krāsu. Tāpēc pēdējā apmeklējumā Kari pamanīja uz sievietes galvas kaut ko dīvainu.


"Vai neesi sasitusi galvu?" jautāja friziere.

Eilina papurināja galvu. Tad friziere nofotografēja viņas galvu un parādīja to sievietei. Galvas virspusi rotāja neliels plankums zili zaļā krāsā. Tā malas bija raupjas. Eilīna bija nobijies ne pa jokam.

"Man bija bail. Visbriesmīgākā lieta – šis zilums neradīja man diskomfortu, bet uz tausti es to nejutu," stāsta sieviete.

Varbūt friziere nebūtu pievērsusi šim zilumam uzmanību, ja vien viņas māsa nebūtu dermatoloģe. No radinieces stāstītā viņa ļoti labi zināja, ka briesmīgās slimības simptomi šķiet pavisam nekaitīgi.

Šī iemesla dēļ Kari ieteica klientei pēc iespējas ātrāk apmeklēt ārstu.

Gaidot biopsijas rezultātus Eilīna gandrīz sajuka prātā. Tomēr ārsta vārdi deva cerību. Izrādījās, ka sievietei ir vēzis nulles stadijā, slimībai vēl nav bijis laika attīstīties. Protams, tā joprojām ir melanoma, un tā jāārstē. Bet ne tik ilgi un sāpīgi, kā tas ir gadījumā ar vairāk ielaistu problēmu.

Drīz Eilīnai bija jāiet cauri operācijai, lai noņemtu melanomu. Tikmēr viņai nācās valkāt cepuri, kad izgāja ārā no mājas, un viņa mudināja visus ģimenes locekļus būt ļoti uzmanīgiem pret savu veselību.

"Daudzi cilvēki kļūdaini domā, ka skalps ir paslēpts zem matiem un vēzis to neapdraud. Tie ir maldi! Ultravioletie stari tiek tiem cauri. Tā kā skalpam ir grūti uzklāt sauļošanās aizsarglīdzekļus, lūdzu valkājiet cepures un citas galvassegas," saka Eilīna.

Ja pamanāt, vismaz vienu no šiem simptomiem, neatlieciet vizīti pie ārsta. Melanomu, tāpat kā citus vēža veidus, ir daudz vieglāk izārstēt agrīnā stadijā. Tāpat neaizmirstiet, ka melanoma – slimības forma, kas ik gadu atņem dzīvību daudziem cilvēkiem.

Uzraugiet savu veselību un izmantojiet saules aizsargkrēmu atbilstoši jūsu ādas tipam. Valkājiet cepures un lieki neuzkavējieties saulē. Esiet veseli!